Medpodjetniški izobraževalni center Srednje šole za gostinstvo in turizem Celje je bil z letom 2018 vpisan v register zunanjih izvajalcev Praktičnih programov za spodbujanje zaposlovanja Zavoda republike Slovenije za zaposlovanje.
Namen praktičnih programov za spodbujanje zaposlovanja (v MIC) je povečanje zaposljivosti in izboljšanje pogojev vstopa na trg dela brezposelnim osebam, s pridobitvijo novih znanj, veščin in spretnosti ter boljšo usposobljenostjo za opravljanje konkretnih del in nalog na določenem delovnem mestu.
Program Usposabljanje za pomočnika kuharja v MIC-u se izvaja v obliki teoretičnega in praktičnega usposabljanja najprej pri izbranem izvajalcu v medpodjetniškem izobraževalnem centru (MIC), kjer vključeni pridobijo dodatna ali poglobijo že pridobljena znanja, veščine in spretnosti. V nadaljevanju sledi 3-mesečno praktično usposabljanje pri delodajalcu, ki poteka pod strokovnim vodstvom mentorja s strani delodajalec in somentorja iz MIC-a.
Dodana vrednost programa kuharski pomočnik/-ca je v njegovem pristopu usposabljanja, saj lahko vključena oseba osvojeno znanje iz teorije in prakse nato preizkusi pri delu na konkretnem delovnem mestu pri delodajalcu. Vključitev v delovno okolje osebi poveča zaposlitvene možnosti.
V okviru programa Usposabljanja mentorjev 2021-2023 izvajamo v Medpodjetniškem izobraževalnem centru (MIC) Srednje šole za gostinstvo in turizem Celje usposabljanja za bodoče mentorje dijakom za izvajanje praktičnega usposabljanja z delom oziroma praktičnega izobraževanja pri delodajalcu.
Projekt financirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Namenjen brezplačnemu usposabljanju mentorjev dijakom za izvajanje PUD.
Usposabljanje poteka v skupini od 13 udeležencev in obsega 36-urni program zgoščen na predvidoma 4 dni, usposabljanje pa udeleženci zaključijo s pripravo projektne naloge.
V program usposabljanja za mentorje dijakom na PUD se lahko vključi, kdor ima poklicno ali srednjo strokovno izobrazbo in vsaj pet let ustreznih delovnih izkušenj ali višjo izobrazbo in vsaj dve leti ustreznih delovnih izkušenj. V program usposabljanja za mentorje študentom na PRI se lahko vključi, kdor ima višjo izobrazbo in vsaj dve leti ustreznih delovnih izkušenj.
DELI NA:
Srednja šola
za gostinstvo
in turizem Celje
Naslov
Kosovelova ulica 2,
3000 Celje, Slovenija
Telefonska številka
T: 03 / 42 55 450
T: 041 348 913
E – pošta
E: info@ssgt.si
Uradne ure
9.00-11.00
13.00-14.00
Vodstvo šole
Iztok Leskovar
Tatjana Goršek
Matična št. in bančni račun
5085900000
SI56 0110 0603 0696 934
SSGT
Kosovelova ulica 2
3000 Celje, Slovenija
Kontakt
T: 041 348 913
E: info@ssgt.si